156
UDÁLOSTI  ROKU 2018

10. 12.

POŽÁR LESNÍHO POROSTU - Horní Jasenka

Dne 10. 12. v 21:29 byl naší jednotce vyhlášen poplach. Dle informací se mělo jednat o požár rozfoukaného ohniska po pálení. Naše jednotka po domluvě s velitelem zásahu vyjela s DA Ford Transit v počtu 7+1. Po příjezdu na hřeben kopce bylo rozhodnuto, že kvůli špatné sjízdnosti bude na místo zásahu pokračovat Camiva HZS Vsetín (lesní speciál) a zbytek družstva bude asi 800m pokračovat pěšky. Naše jednotka se aktivně zapojila do hašení za pomoci ženijního nářadí a třemi D proudy vody. Celkem bylo na požářiště dopraveno kyvadlovou dopravou cca 12000L vody. Po důkladném uhašení a prolití požářiště se všechny  jednotky vrátily zpět na základnu. Na místě zasahovaly jednotky HZS Vsetín a JSDH Jasenka.

29. 9.

ZÁVODY V PS - Pantok

V sobotu 29. září se sjely do Vesníku sbory okrsku č. 1 – Vsetín na soutěž     “O pantok starosty okrsku“. Náše družstvo mužů  bohužel závod nedokončilo.

22. 9.

ZÁVODY V TFA - Jasenka

Jasenka hostila již počtvrté poslední závod letošního ročníku Vsacké ligy TFA. Po deštivém ranním počasí se na účastníky závodu usmálo krásné počasí. Letos přijelo celkem 21 závodníků, na které taky čekaly domácí klobásky z udírny, valašská kyselice. Po ukončení celého závodu došlo k vyhlášení výsledků závodu na Jasence a také k vyhlášení celkových výsledku Vsacké ligy TFA 2018. Zde na Jasence se nejlépe umístila z našeho sboru Zimková Denisa, která obsadila 6. místo. A v kategorii muži se nejlépe umístil Urban Vojtěch na 9. místě a družstvo mužů obsadilo 2. příčku.

V celkovém hodnocení:
V kategorii družstev žen jsme se letos neumístili.

ZÁVODY V TFA - Valašské Klobouky

Dne 8. 9. proběhla TFA soutěž  konaná na stanici HZS Valašské Klobouky. Zde se nejlépe umístila z našeho sboru Denisa Zimková která obsadila 7. místo. V kategorii muži se nejlépe umístil Vojtěch Urban na 14. místě

2. 9.

POŽÁR DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY - Horní Jasenka

Dne 2.9. v 20:30 byla operačním střediskem naše jednotka vyslána k požáru osobního auta na Horní Jasenku. Naše jednotka vyjela k zásahu v počtu 7+1. Automobil Ford hořel v serpentinách ve směru na Dušnou. K uhašení požáru použila jednotka HZS Vsetín jeden útočný C proud vody. Po celou dobu hašení byla silniční komunikace obousměrně uzavřena. Únik provozních kapalin byl zajištěn pomocí sorpčních hadů a sypkou sorpční látkou. Poté naše jednotka pomohla s naložením automobilu na odtahovou službu a po úklidu komunikace jsme se vrátili zpět na základnu. Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, HZS Valašské Meziříčí, JSDH Jasenka, PČR Vsetín.

FOTOGALERIE ZDE

18. 8.

ZÁVODY V TFA - Halenkov

V sobotu dne 18. 8. proběhl za hasičskou zbrojní na Halenkově silový víceboj v TFA. Zde se nejlépe umístila z našeho sboru Denisa Zimková, která obsadila 15. místo. V kategorii muži se nejlépe umístil Michal Martinek na 28. místě.

21. 7.

ZÁVODY V TFA - Růžďka

Dne 21. 7. proběhla TFA soutěž  konaná v Růžďce. Zde se nejlépe umístila z našeho sboru Denisa Zimková která obsadila 6. místo. V kategorii muži se nejlépe umístil Ondřej Martinek na 25. místě.

14. 7.

OSLAVA 120. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SBORU

Dne 14.7 oslavil náš sbor 120. výročí od svého založení. Oslavám předcházela výstava historických, ale i současných fotografiích v hasičské zbrojnici, kterou během čtyř dnů navštívilo přes tři sta lidí. Vše bylo zahájeno slavnostní výroční schůzí od jedenácti hodin Na Moštárně. Naše výročí s námi přijeli oslavit i spřátelené sbory ze Vsetína, Semetína, Janové, Rokytnice, Liptálu, Ústí, Dušné, Lhoty u Vsetína, Růžďky, Hovězí a Jablůnky. Ti všichni společně s členy našeho sboru se následně vydali na slavnostní průvod Jasenkou. Ve dvě hodiny odpoledne zahájila místostarostka Simona Hlaváčová společně se starostou sboru Martinem Malým oslavy. Během celého odpoledne byl připraven doprovodný program jako například skákací hrad pro děti, jízda na koni, lukostřelba a jiné. Hlavní část programu tvořila ukázka historické techniky v podání hasičů ze Semetína, Ukázka výškové techniky, vyprošťování z havarovaného automobilu nebo ukázka zásahu JSDH Jasenka. K poslechu a tanci hrál Martin Filák se svojí kapelou Georgo a účastnici si mohli vybrat z bohaté nabídky občerstvení. Slavnostní den završil Ohňostroj, který udělal poslední tečku za těmito oslavami.

24. 6.

ZÁVODY V TFA - Jarcová

V neděli dne 24. 6. proběhla TFA soutěž konaná v Jarcové. Zde se nejlépe umístila v kategorii ženy Denisa Zimková která obsadila krásné 8. místo. V kategorii muži se nejlépe umístil Michal Martinek na 28. místě. Družstvo mužů obsadilo 4. příčku.

10.6.

ZÁVODY V PS - Val. Polánka

V sobotu odpoledne se naše soutěžní družstvo zúčastnili závodů v požárním sportu konané ve Valašské Polánce. V kategorii muži jsme obsadily 8. místo.

9. 6.

ZÁVODY V TFA - Slavičín

Dne 6. proběhla TFA soutěž  konaná ve Slavičíně. Tento závod zahajoval již 7. ročník  Vsacké ligy v TFA. Zde se nejlépe umístila z našeho sboru Denisa Zimková, která obsadila 6. místo. V kategorii muži se nejlépe umístil Ondřej Martinek na 22. místě.

12. 5.

OBVODOVÉ KOLO - Jarcová

Dne 12. 5. proběhlo obvodové kolo v požárním sportu v Jarcové. Náš sbor se zde zúčastnil v kategorii mužů. Družstvo mužů obsadilo 8. příčku.

14. 4.

Dne 14.4. v 6:03 byla operačním střediskem naše jednotka vyslána k požáru osobního auta na Horní Jasenku. Naše jednotka vyjela s DA Ford v počtu 3+1. Po příjezdu na místo události se průzkumem požár nepotvrdil. Majitel osobní automobil zřejmě špatně zajistil proti pohybu. Automobil se z kopce rozjel, ujel asi 100m a převrátil se do místního potoka. Naše jednotka na místě provedla ořezání stromů, které bránily ve vyproštění. Za pomocí navijáku z Tatry HZS Vsetín bylo poté auto vyproštěno zpět na komunikaci. Po provedení protipožárního opatření a odpojení baterie se naše jednotka vrátila zpět na základnu. Na místě zasahovaly jednotky: HZS Vsetín, JSDH Jasenka, PČR Vsetín.

8. 4.

POŽÁR LESNÍHO POROSTU - Malá Bystřice

Odpoledne 8. dubna v 12:21 byl naší jednotce pomocí sirény a sms zpráv vyhlášen poplach. Dle informací z KOPIS se mělo jednat o požár lesního porostu na Malé Bystřici. Naše jednotka vyjela s DA Ford Transit a CAS Praga V3S v počtu 5+1. Nepřístupný a rozbahněný terén byl pro těžké cisterny hasičů neprůjezdný a k místu požáru se muselo natáhnout několik desítek metrů hadic. Naši členové se na místě aktivně zapojili do hasebních prací za pomocí proudu D. Po ukončení zásahu se naše jednotka vrátila zpět na základnu. Na místě zasahovaly jednotky HZS Vsetín, HZS Valašské Meziříčí, JSDH Malá Bystřice, JSDH Valašská Bystřice, JSDH Jablůnka, JSDH Dušná a JSDH Jasenka.

3. 3.

POŽÁR NÍZKÉ BUDOVY - Horní Jasenka

Dne 3. 3. v 18:01 byl naší jednotce vyhlášen poplach. Dle informací se mělo jednat o požár sazí v komíně rodinného domu na Horní Jasence v ulici Pod Babykou. Naše jednotka vyjela s DA Ford Transit 6+1. V době příjezdu na místě události již zasahovala jednotka HZS Vsetín. Provedeným průzkumem byl potvrzen požár komínového tělesa. Za pomocí kominické soupravy provedly jednotky vyčištění komína a kotle. Naše jednotka byla ponechaná na místě událostí na dohlídku a poté se vrátila zpět na základnu. Na místě zasahovaly jednotky HZS Vsetín a JSDH Jasenka.