UDÁLOSTI  ROKU 2011

TECHNICKÁ POMOC-SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS

19.12. v 15:58 vyjela Jednotka HZS ZLK ze stanice Vsetín, kterou posílily JSDH Semetín, Jasenka, Jablůnka, asistovat na žádost PČR při pátrání po starším muži.

3. 12. MIKULÁŠ NA JASENCE

Náš sbor pořádal  3. prosince na školním hřišti akci s názvem Mikuláš na Jasence. Na programu bylo spousta zábavných a doprovodných akcí pro děti a ke koupi byly pravé zabijačkové speciality.

8. 10. ŠKOLENÍ V RÁMCI OO a CO - Protipovodňová ochrana

Náš sbor se zúčastnil na stanici HZS Valašské Meziříčí specializačního kurzu JPO-V SDH obcí pro plnění specifických úkolů ,, Ochrany obyvatelstva a civilní ochrany "se zaměřením na proti povodňovou ochranu.

DÁLKOVÁ DOPRAVA VODY - Liptál - Vartovna

V sobotní odpoledne 24. září jsme byli přizváni na „Dálkovou dopravu vody“. Jehož hlavním účelem bylo prověření akceschopnosti JSDHO v dopravě většího množství vody na místo zásahu – vrchol „Vartovna“. Voda dorazila na vrchol kopce za 33minut, překonala 170 výškových metrů a k její dopravě bylo použito celkem 105 ks hadic. Cvičení se zúčastnilo 24 jednotek sboru dobrovolných hasičů obcÍ.

10. 9. ZÁVODY V PS - Pantok starosty okrsku

V sobotu 10.září se sjely do Semetína sbory okrsku č. 1 – Vsetín na soutěž “O pantok starosty okrsku“. Zúčastnilo se 7 družstev mužů a 3 družstva žen. Náš sbor zde startoval v  kategorii muži a umístil se na 5. místě.

DĚTSKÝ DEN V ÚSTÍ

Náš sbor byl přizván k ukázce hasičské techniky a výpomoci na Hasičském dětském dnu na hřišti u kavárny Harmonie

20. 7. DĚTSKÝ TÁBOR KYCHOVÁ

Náš sbor společně s SDH Halenkov byl přizván k ukázce hasičské techniky na dětském táboře v Kychové.

25. 6. ZÁVODY V PS - Lhota u Vsetína

V sobotu jsme vyrazili na soutěž do Lhoty u Vsetína, kde se konal nultý ročník memoriálu Ondry Zezuly. Náš sbor zde startoval v  kategorii muži a umístil se na 7. místě.

24. 6. ZÁVODY V PS - Lešná

Dne  24. června večer jsme se vydali do obce Lešná na noční hasičské závody. Zde jsme se zúčastnily v kategorii muži ale bohužel pro závadu na stroji jsme závod nedokončili.

18. 6. OKRESNÍ  KOLO - Horní Lideč

V sobotu 18. června se konalo okresní kolo v požárním sportu v Horním Lidči, v  konkurenci nejlepších sborů okresu Vsetín. Ženy se umístily na 9. místě a muži obsadily 10 místo.

POŽÁR V DOMĚ KULTURY

V pátek 10. června odpoledne v 16:04 vyjela jednotka HZS-Zl. kraje, stanice Vsetín a SDH Vsetín – město na simulovaný požár suterénu Domu kultury s následným uvězněním osob. Hasiči zde nacvičovali evakuaci zraněných, pátrání po pohřešovaných a hašení podzemních prostor. Členové našeho sboru zde hráli roli figurantů, představujících zraněné osoby v různých zákoutích suterénu.

5. 6. ZÁVODY V PS - Hovězí

Nedělní odpoledne 5.6. 2011 patřilo na fotbalovém hřišti v obci Hovězí hasičským závodům.Náš sbor startoval ve dvou kategoriích. Ženy se z 13. přihlášených družstev umístily na 11. místě a muži závod bohužel nedokončili.

OBVODOVÉ KOLO - Jarcová

Dne 28.5. 2011 proběhlo obvodové kolo v požárním sportu v obci Jarcová. Naše družstvo se z 11. zúčastněných sborů v kategorii mužů umístilo na krásném 3. místě s časem 32:68 a spolu s našimi ženami, které skončily na pátém místě, postoupili do okresního kola v Horním Lidči.

PÁLENÍ ČARODĚJNIC A STAVĚNÍ MÁJKY

Dne 30. dubna 2011 se na kopci zvaném „Sralák“ uskutečnilo pálení čarodějnic a stavění májky, kterého se zúčastnil i náš sbor. Jednalo se o společnou akci sdružení Horní Jasénka, hasičů, myslivců a včelařů. Na programu byla spousta zábavných akcí pro děti a širokou veřejnost. Nechybělo občerstvení a k dobré zábavě zahrála hudecká muzika Horní Jasénka.

FAŠANKOVÝ PRŮVOD

Sobota 19. března 2011 patřila na Horní Jasénce zpěvu a veselí fašankového průvodu, který symbolicky ukončil masopustní dobu. V průvodu nechyběly tradiční masky medvěda, myslivce, žida, jezdce na koni a mnoho dalších. Při návštěvě spousty chalup se dostalo bohatého občerstvení. K poslechu a zábavě při průvodu hrála „Jasénka“.

FLOORBALL  SDH JASENKA  x  SDH VSETÍN – MĚSTO

Dne 11. 3. 2011 proběhlo v tělocvičně ZŠ Rokytnice přátelsko – nepřátelské utkání mezi našim sborem a kolegy ze Vsetína – města. Náš tým po vyrovnaném boji prohrál 2:1v prodloužení.

POŽÁR LESA U OBCE JANOVÁ

Ve 22:57 hod. na místo vyjela jedna jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína se třemi vozy, kterou postupně posílilo osm jednotek dobrovolných hasičů z okolí. Požár zasáhl nejméně hektar plochy se stromy a ve větru se dál šířil. V těžkém terénu se podařilo šíření požáru zastavit až po více než hodině od výjezdu. V lesním a kopcovitém terénu došlo k havárii a poškození dvou cisteren dobrovolných hasičů, z nichž jednu se podařilo vyprostit ještě nad ránem, ale druhá byla vytažena až dopoledne. Příčinou vzniku požáru byly spadlé dráty elektrického vedení.Tohoto náročného zásahu se zúčastnil také náš sbor.

ZABÍJAČKA

Náš sbor se 3. března podílel na organizaci pravé valašské domácí zabíjačky, konané na dětském hřišti na Horní Jasénce. Jednalo se o společnou akci pořádanou sdružením Horní Jasénka, hasiči, myslivci, rybáři a včelaři. K vidění byl průběh celé zabíjačky a ke koupi byly nachystány čerstvé zabijačkové speciality.

III. PLES SDH JASENKA

Dne 11. 2 . 2011 proběhl v restauraci na Moštárně již 3. hasičský ples. K poslechu a tanci hrála skupina QUATRO. Doprovodným programem bylo vystoupení taneční skupiny, která nám předvedla orientální tance.

Dne 15.1. byla na Jasence v restauraci Moštárna uspořádána VVH sboru SDH Jasenka.